Facebook Twitter Google+ Google+
DHO

अवसर नपाएकालाई राष्ट्रिय सभामा ल्याउने कांग्रेस निर्णय

Advertise Here

काठमाडौं ।

कांग्रेसले अहिलेसम्म अवसर नपाएका नेतालाई राष्ट्रिय सभामा उम्मेदवार बनाउने निर्णय गरेको छ । दुई दिनसम्म चलेको केन्द्रीय समिति बैठकले पार्टीमा महत्वपूर्ण योगदान गरेका नेताहरूलाई उम्मेदवार बनाउने निर्णय गरेको हो ।

‘राष्ट्रिय सभा निर्वाचनको उम्मेदवार चयनका लागि केन्द्रीय कार्यसमितिमा आएका सुझाबलाई ध्यानमा राखी पार्टीमा महत्वपूर्ण योगदान दिएका साथीहरूलाई उम्मेदवार बनाउने,’ कांग्रेस निर्णयमा उल्लेख छ । यो खबर आजको नयाँ पत्रिकामा छ।

बैठकमा बोल्दै बालकृष्ण खाणले राष्ट्रिय सभामा भूमिका नपाएकालाई अवसर दिउँ भनेका छन्।

‘१८ वर्षदेखि कार्यसम्पादन बन्न सकेको थिएन, तर अहिले बनेको छ । बल्ल बनेको समितिमा नेताहरू बस्नुभएको छ । संसदीय समितिमा पनि नेताहरू हुनुहुन्छ । तर, अहिले आएर विधानसम्मत भएन भन्नु गलत हो । राष्ट्रिय सभामा भूमिका नपाएकालाई अवसर दिउँ,’ उनले भने।

यस्तै शेखर कोइरालाले हामी मधेसीलाई बोक्ने, उनीहरू लात हान्नेभन्दै उचित अवसर दिन माग गरेका छन्।

‘संसदीय समिति अवैधानिक छ । म आजदेखि यस समितिमा नरहेको जानकारी गराउँछु । कार्यसम्पादन समिति पनि अवैधानिक छ, यो पनि विघटन हुनुपर्छ । गठबन्धनमा हामीले मधेसी मोर्चालाई च्यापिरह्यौँ । तर, मधेसी मोर्चाले लात हानिरहेको छ,’ उनले भने, ‘मोर्चालाई मात्र खुसी पारेर हामी बलियो हुँदैनौँ । राष्ट्रिय सभामा अवसर नपाएकालाई अवसर दिउँ । पार्टीमा गल्ती भएका छन्, गल्तीको ‘रियलाइजेसन’ सबैले गर्नुपर्छ । विधानअनुसार पार्टी चल्नुपर्छ । महासमिति बैठक फागुनमा राख्नुपर्छ ।’

यसैगरी जीवन परियारले अवसर पाएकालाई राष्ट्रिय सभामा दोहोर्‍याउ नहुने बताए। ‘केन्द्र्रीय सदस्य भएर पनि अवसर नपाएकालाई उम्मेदवार बनाएर जाउँ । विधानविपरीतका कार्यसम्पादन र संसदीय समिति खारेज गरौँ,’ उनले भने।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्... (कृपया शिष्ट भाषा प्रयोग गर्नुहोला)
Advertise Here

सम्बन्धित सामग्री

  • समानुपातिकमा पुरुषलाई राहत
  • प्रदेशलाई तत्काल ३ सय ३६ गाडी, कुन प्रदेशमा कति ?
  • अब मुख्यमन्त्रीको पर्खाइ
  • अवसर नपाएकालाई राष्ट्रिय सभामा ल्याउने कांग्रेस निर्णय
  • कांग्रेस बैठकमा देउवामाथि आक्रोश- सभापति हुँ भन्दैमा धम्क्याउने?
  • अस्पतालले फरक समूहको रगत दिंदा दुवै मिर्गौला फेल
  • एमाले-माओवादी एकता प्रयास निर्णायक मोडमा, ओली र दाहाल दुवै अध्यक्ष !
  • यसरी छानिन्छन् राष्ट्रियसभा सांसद
  • error: Content is protected !!