Facebook Twitter Google+ Google+
DHO

४ हजार मेगावाटका ४१ आयोजना खारेज हुने

Advertise Here

काठमाडौं, ५ भदौ । विद्युत उत्पादन लाइलेन्स लिएका तर मापदण्ड पूरा नगरी बसेका ४ हजार २ सय ३२ मेगावाट बराबरका ४१ अायाेजना खारेज हुने भएका छन् । लाइसेन्स लिएर उत्पादन अनुमतिपत्रको लागि निवेदन दिए पनि उनीहरूले आवश्यक प्रक्रिया पूरा नगरेका कारण आयोजनाको लाइसेन्स खारेज गर्ने प्रक्रिया सरकारले अघि बढाएकाे हो ।

जलविद्युत अायाेजनाले विद्युत उत्पादनका लागि अनुमतिपत्र प्राप्त गर्न वित्तीय व्यवस्था, वातावरणीय प्रभाव मूल्यांकन प्रतिवेदन वा प्रारम्भिक वातावरणीय परीक्षण प्रतिवेदन, विद्युत खरिद-बिक्रीको सम्झौता वा कनेक्सन एग्रिमेन्ट वा विद्युत खरिद-बिक्री सम्झौतालगायतका विवरण पेस गर्नुपर्छ । तर, खारेजीकाे प्रक्रियामा रहेका ती आयोजनाहरूले त्यस्ता कुनै पनि प्रक्रिया पूरा नगरेको विद्युत विकास विभागको भनाइ छ । कतिपयले भने लामाे समयदेखि अायाेजना अाेगटेर बसेका तर अावश्यक मापदण्ड पूरा गरी विद्युत उत्पादन कार्यमा नलागेकाे खबर अाजकाे नयाँ पत्रिका दैनिकले छापेकाे छ ।

अहिले विद्युत विकास विभागले त्यस्ता कम्पनीहरूलाई सूचना जारी गर्दै चेतावनी मात्रै दिएकाे छ । सूचनाअनुसार ३५ दिनभित्र सम्पूर्ण प्रक्रिया पूरा गरेर आयोजना अगाडि नबढाए खारेज गरिनेछ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्... (कृपया शिष्ट भाषा प्रयोग गर्नुहोला)
Advertise Here

सम्बन्धित सामग्री

  • १० हजार नेपालीसँग ४० अर्बको नक्कली सिक्का
  • बाँदरले मकै सखाप पारेपछि राहत माग्दै गाउँपालिकामा
  • ४ हजार मेगावाटका ४१ आयोजना खारेज हुने
  • टमाटरको अभाव, व्यापारीको मनपरी भाउ, उपभोक्ता मारमा
  • डडेल्धुराको भागेश्वरमा बदेल आतंक
  • वर्षा सुरु भएसँगै बैतडीका विभिन्न ठाउँमा जेठमै रोपाइँ
  • असिनाले कृषि क्षेत्रमा साढे दुई करोडको क्षति, खाद्यान्न संकट हुनसक्ने
  • माटोमा छापो किन ?